Witamina B2 i B4 – co warto o nich wiedzieć?

Witamina B2 i B4 - co warto o nich wiedzieć?

Wszystkie witaminy, wchodzące w skład grupy B, niepodważalnie pozytywnie wpływają na nasz organizm i sprawiają, że bardzo dobrze on funkcjonuje. NIe tylko dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ale i naszą kondycję intelektualną oraz nastrój. W skład preparatu witamina B complex wchodzą między innymi składniki, które można znać pod nazwą: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B4 (cholina), B5 (kwas pantotenowy), B6 (pirydoksyna), B7 (biotyna), czy też B12 (metylokobalamina). Z poniższego wpisu dowiesz się, na co niektóre z nich w znacznym stopniu wpływają w naszym ciele.. 

Witamina B2 i jej nieopisane właściwości 

Witamina B2 to przyjaciel każdego człowieka. Można ją znaleźć w dobrej jakości preparacie witamina B complex, jak i w mięsach, wędlinach, produktach zbożowych, podrobach, przetworach mlecznych, nasionach roślin strączkowych, czy też ziemniakach. Dzięki jej odpowiedniemu poziomowi jesteśmy w stanie wesprzeć nasz układ nerwowy oraz immunologiczny. Witamina B2 strzeże również nasze komórki przed stresem oksydacyjnym, a ponadto sprawia, że nasza skóra, paznokcie i włosy są zdrowsze, dzięki czemu lepiej się prezentują. 

Witamina B4 – nie możesz o niej zapomnieć 

Jeżeli dbasz o swój organizm i dostarczasz mu między innymi witaminy K2, selenu, l karnityny, witaminy D3, C, glutationu, koenzymu Q10, chromu w tabletkach, czy też manganu, to nie zapomnij o witaminie B4. Znaleźć ją można w podrobach, żółtku kurzego jajka, jak i w preparacie witamina B complex. Utrzymanie jej odpowiedniego poziomu jest bardzo znaczące dla naszego organizmu, gdyż jest ona odpowiedzialna w dużej mierze za procesy związane z tworzeniem oraz utrzymywaniem odpowiednich struktur komórek. To jednak nie wszystko! To właśnie witamina B4 kontroluje i dba o układ oddechowy, mięśnie, czynności zachodzące w sercu, czy też za pracę mózgu, a konkretnie o obszar, odpowiedzialny za pamięć.