Nadmiar witaminy B w organizmie

Nadmiar witaminy B w organizmie

Nieopisane są pozytywne właściwości dla naszego organizmu, jakimi wykazuje się preparat witamina B complex. Na jego skład złożonych jest 8 witamin typu B, dzięki czemu jest on w stanie wspierać w dużej mierze całe nasze ciało, łącznie z dobrym samopoczuciem, jak i wszelkimi procesami energetycznymi. Przez to, że witamina B nie jest trwała oraz nie możemy jej w żaden sposób gospodarować, musimy ją regularnie dostarczać, podobnie jak chociażby selen, l karnitynę, kwas alfa liponowy, witaminę C, K2 MK7, koenzym Q10, chrom, czy też mangan. Co się jednak stanie, gdy przesadzimy z podstawowymi dawkami? Tego dowiesz się z niniejszej treści. 

Witaminy B – ich nadmiar w organizmie 

Chcąc wzbogacić swój organizm o dodatkową porcję suplementów, czy też witamin, w skład których wchodzi witamina B complex, warto w pierwszej kolejności zaznajomić z ich prawidłowym dawkowaniem. Świetnie sprawdza się tutaj złota zasada: co za dużo, to niezdrowo. I tak też jest i w tym przypadku. Zbyt duże zmagazynowanie w naszym organizmie witamin B może prowadzić do ogólnego osłabienia, któremu mogą towarzyszyć dokuczliwe nudności, jak i nawet wymioty. Bardziej widocznym objawem, w wyniku nadmiernej ilości witaminy B3, mogą okazać się zmiany dermatologiczne, takie jak zaczerwienienia, czy też wysypki. Nadmiar B5 wiąże się z dokuczliwościami żołądkowymi, a B6 z kłopotami związanymi ze spokojnym snem, jak i  rozdrażnieniem. 

Zalety witamin w B complex 

Preparat witamina B complex, wraz ze wszystkim co się na niego składa, niesie za sobą nieopisane korzyści dla naszego organizmu. Witamina B wspiera poprawne działanie układu nerwowego, różne funkcje psychologiczne, a ponadto wspiera produkcję energii w komórkach, układ immunologiczny, jak i wiele innych. Aby nasze ciało dobrze funkcjonowało, nie może jej zabraknąć. Dlatego też wskazane jest jej uzupełnianie, jednak w wyznaczonych przez specjalistów dawkach, które podane są chociażby na każdej ulotce, dołączanej do preparatów.